Condite 1 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Zagnańska 61, 25-528 Kielce

tel. (+4841) 367-81-90

e-mail: biuro@condite.pl

Nagrody i wyróżnienia

Condite jest laureatem licznych konkursów w dziedzinie budownictwa. Posiada także tytuły i odznaczenia przyznawane przez branżowe wydawnictwa i organizacje.

 


W 2004 roku spółka została uhonorowana tytułem Lidera Regionu w kategorii Debiut. Jest laureatem konkursu Budowa Roku 2006 za realizację budynku biurowego – siedziby Grupy Kolporter w Kielcach oraz konkursu Modernizacja Roku 2006 (Oddział Ratunkowy Szpitala Św. Łukasza w Końskich). Rok później zdobyła tytuł Modernizacji Roku 2007 za adaptację i modernizację budynku produkcyjnego na Studio Nagrań Telewizyjnych „ARTERION” dla Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W tym samym konkursie dotarła do finału z modernizacją Centrum Targowo-Wystawienniczego „Expo Silesia” w Sosnowcu. Ponadto Condite dotarło do finału konkursu „Budowa Roku 2009” aż z dwoma realizacjami: Budowa kompleksu biurowego klasy A z garażem wielokondygnacyjnym – FORUM’76 w Łodzi (nagroda II stopnia) oraz Budowa Parkingu Wielopoziomowego z budynkiem wystawienniczym, placami miejskimi i niezbędnymi obiektami infrastruktury technicznej – Parking CENTRUM w Kielcach (nagroda III stopnia). W konkursie Modernizacja Roku 2009 spółka została wyróżniona za Przebudowę i rozbudowę budynku hotelowo-biurowo-usługowego wraz z segmentem    garażowym w Kielcach – DAL Hotel.

 

Condite zdobywa także wyróżnienia i jest finalistą innych konkursów  w dziedzinie budownictwa. Ponadto posiada tytuł „Gazeli Biznesu 2008” przyznawany przez „Puls Biznesu”, zajmując tym samym pierwsze w województwie świętokrzyskim, a szóste w Polsce miejsce wśród najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw. Spółka została także odznaczona godłem „Europejski Standard 2009”, a rok później zajęła I miejsce w rankingu „Diamenty Forbesa 2010”.

 

 

 

 

 

Condite Sp. z o.o.  znalazła się wśród laureatów prestiżowego tytułu - . Nagrody przyznawane są od 2000 r. przez redakcję „Pulsu Biznesu” najbardziej dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwom w Polsce.

 Według kryteriów rankingu Gazelą Biznesu 2008 jest firma, która rozpoczęła działalność przed rokiem 2005 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś, w latach 2005-07 ani razu nie odnotowała straty, w roku 2005 osiągnęła wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 mln zł i nie większą niż 200 mln zł, w latach 2005-07 z roku na rok odnotowywała przyrost sprzedaży, a także przynajmniej od roku 2005 publikuje swoje wyniki finansowe w Monitorze Polskim B, udostępniła informacje na ich temat firmie Coface Poland lub redakcji "Pulsu Biznesu".
O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech kolejnych lat oraz nieskazitelna reputacja, uczciwość wobec kontrahentów, pracowników, a także skarbu państwa. Condite, uzyskując wzrost przychodu na poziomie 827,93% oraz obrót w wysokości 128,65 mln zł, uplasowało się na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim, oraz na szóstym miejscu w kraju. Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce 5 marca 2009 r. w kinie „Kijów” w Krakowie.
 

 

 W XII Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku 2007”  tytułem Modernizacja Roku 2007 w kategorii „Najciekawsze modernizacje” została uhonorowana realizacja „Studia Nagrań Telewizyjnych w Łodzi”,  EXPO SILESIA dotarło do finału i uzyskało nominację do tytułu Modernizacja Roku 2007 w kategorii „Budynki Użyteczności Publicznej”. Generalnym wykonawca obu inwestycji jest spółka Condite.
W tegorocznym konkursie Wykonawcy, Inwestorzy i Biura Projektowe zgłosili do oceny 630 zmodernizowanych obiektów, z tej liczby 113 obiektów uzyskało nominację do tytułu „Modernizacja Roku”.
Konkurs „Modernizacja Roku” odbywa się pod merytorycznym patronatem: Ministerstwa Budownictwa, Ministerstwa Gospodarki Morskiej, Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Generalnego Konserwatora Zabytków i przy współpracy Polskiej Izby Przemysłowo Handlowej Budownictwa.
W Konkursie oceniane są jedynie obiekty modernizowane, które rywalizują w 12 kategoriach. Ranga konkursu jest równorzędna z konkursem „Budowa Roku” – czyli budowlanym Oskarem.

 

 

Oskar budowlanyBiurowiec Grupy Kapitałowej Kolporter zdobył główną nagrodę w prestiżowym konkursie „Budowa Roku 2006”, nazywanym też budowlanym Oskarem. Nagrodzono generalnego wykonawcę „złotego biurowca” – spółkę Condite, należącą do Grupy Kapitałowej Kolporter.

Biurowiec w kształcie elipsy, który stanął w rekordowym czasie 12 miesięcy przy ul. Zagnańskiej jest obecnie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Kielcach. Składa się z dwóch niezależnych, powiązanych funkcjonalnie budynków: nowego 11-kondygnacyjnego biurowca z garażem podziemnym i budynku 3-kondygnacyjnego z podpiwniczeniem. Powierzchnia użytkowa budynku to 7625 m kw.
W biurowcu swoje siedziby ma 12 spółek Grupy Kapitałowej Kolporter, pracuje w nim w sumie około 500 osób.
Organizowany od lat przez Zarząd Główny Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa konkurs „Budowa Roku” uznawany jest za najbardziej prestiżowy w branży budowlanej. Zgłoszone do konkursu budynki są m. in. oceniane pod kątem organizacji budowy, czasu jej realizacji, zastosowanych rozwiązań techniczno-technologicznych. W konkursie brało udział kilkadziesiąt firm budowlanych z całego kraju, m. in. Mostostal, Skanska, Mitex, Warbud, Budimex Dromex.

 

 

W 2005 roku kapituła nagrody Liderzy Regionu przyznała statuetki najlepszym firmom i instytucjom
z województwa świętokrzyskiego, które najlepiej w 2004 roku promowały ziemię świętokrzyską w kraju
i zagranicą oraz pracowały na ekonomiczny sukces województwa. Wśród nagrodzonych firm znalazła się spółka Condite, która otrzymała nagrodę w kategorii debiut.

 


 

 

 

 

 

 

Tuż przed rozpoczęciem wakacji spółka Condite zwyciężyła w prestiżowym konkursie „Budowa Roku 2006”, tymczasem ledwie wakacje dobiegły końca, ta budowlana firma należąca do Grupy Kapitałowej Kolporter zdobyła kolejne prestiżowe wyróżnienie – znalazła się w gronie finalistów konkursu Modernizacja Roku.

 


Konkurs Modernizacja Roku odbywa się co roku pod patronatem ministerstw: budownictwa, gospodarki wodnej, sportu, zdrowia, głównego konserwatora zabytków i głównego inspektora nadzoru budowlanego. Obiekty zgłoszone do konkursu są oceniane przez kapitułę, składającą się z niezależnych fachowców, którzy oceniają nie tylko projekty, lecz także sprawdzając jakość prac dokonując wizji lokalnej na budowie.

 

 

 

 

 

 

 

A oto fragment artykułu „Najlepsi z najlepszych” („Echo Dnia” 21.01.2005):

W kategorii: debiut
„Condite” - "Grupa Kolporter" z Kielc
Właścicielom sklepów i obiektów komercyjnych z całej Polski Kielce zaczęły się ostatnio kojarzyć z zupełnie nową jakością obsługi i śmiałymi wizjami architektów. A wszystko za sprawą należącej do grupy „Kolporter” spółki „Condite” z Kielc. Firma pod kierownictwem prezesa Daniela Sztobryna może się pochwalić stosunkowo niewielkim stażem, ale za to wieloma sukcesami. Dość nieoczekiwanie wyrosła w naszym regionie na specjalistę od budowania i urządzania sklepów, galerii handlowych, pomieszczeń biurowych i innych obiektów komercyjnych, pod klucz. W „Condite” można zamówić wszystko, od zbudowania ściany, po wyprodukowanie mebli. To firma od zadań specjalnych, w jakiej nie ma rzeczy niemożliwych. A wkrótce z jej usług będą mogli skorzystać również odbiorcy indywidualni, gdyż szefowie „Condite” już planują działalność developerską
i to w zupełnie innym formacie niż znaliśmy to do tej pory.

 
 

Statuetka

 

 

 

Bardzo dobre wyniki finansowe osiągane przez Grupę Kapitałową Kolporter, w skład której wchodzi Condite, zapewniły jej uznanie i stałą obecność w najbardziej prestiżowych plebiscytach i rankingach gospodarczych.
Na początku 2006 roku Grupa Kapitałowa Kolporter została uhonorowana najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w regionie świętokrzyskim - Superliderem Regionu 2005, przyznawanym najlepszym, najbardziej zasłużonym i najlepiej promującym region firmom oraz instytucjom.

W 2005 roku Grupa Kapitałowa Kolporter otrzymała Certyfikat Innowacyjności 2005 i została zaliczona
do prestiżowego grona 500 przedsiębiorstw najbardziej zorientowanych na rozwój. Lista została przygotowana przez zespół ekspertów Międzynarodowej Sieci Naukowej, koordynowanej przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.


Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk oraz redakcja magazynu „Polish Market” przyznali Grupie Kapitałowej Kolporter certyfikat w rankingu polskich przedsiębiorstw za rok 2005 oraz tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” w kategorii „Perły Wielkie”. Kapituła konkursu przyznała wyróżnienie za „konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce”.

W 2007 roku Grupa Kapitałowa Kolporter została Liderem Informatyki 2007 w konkursie tygodnika „Computerworld”. Grupa zdobyła również tytuł Businness Superbrands Polska 2007, w rankingu Business Superbrands, którego celem jest wyłonienie najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek kategorii B2B.

 

Grupa Kolporter stale awansuje w rankingach „Polityki”, czy „Rzeczpospolitej”. W 2007 roku w rankingu  „500 Polityki – lista największych polskich przedsiębiorstw” Grupa Kolporter zajęła 58 miejsce, zaś w rankingu „Lista 500 największe firmy Rzeczpospolitej” uplasowała się na 72 pozycji.  Miesięcznik „Forbes” przyznał Kolporterowi 4 miejsce wśród firm, które miały największy wpływ na polską gospodarkę w 2005 roku. Marka Kolporter zdobyła 54 miejsce w rankingu „Najcenniejszych marek polskich - Marqua 2007”, przeprowadzonym przez dziennik „Rzeczpospolita”.